
Detektory metali to urządzenia wytwarzające pole elektromagnetyczne. Przeznaczone są do wykrywania metalu w różnym podłożu. Choć najczęściej kojarzą się one z pasjonatami i kolekcjonerami, którzy poszukują cennych przedmiotów, zastosowanie wykrywaczy metali jest jednak zdecydowanie szersze. Sięga po nie również przemysł, między innymi ten spożywczy. Taki wykrywacz metali wykorzystywany jest wtedy między innymi do sprawdzania, czy w surowcu lub gotowym produkcie transportowanym na taśmie nie znajdują się na przykład opiłki metali, które wraz z nim mogłyby dostać sie do maszyny i ją zniszczyć.
1.Jakie zastosowanie mają detektory metali w przemyśle spożywczym?
- Dlaczego warto zdecydować się na detektory metali w przemyśle spożywczym?
Jakie zastosowanie mają detektory metali w przemyśle spożywczym?
Profesjonalne detektory są obecnie powszechnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Co ważne, obowiązujące aktualnie przepisy wymuszają na przedsiębiorcach ich stosowanie. Są to urządzenia, które są niezbędne, jeśli do klienta ma trafić produkt charakteryzujący się naprawdę wysoką jakością. Dzięki detektorom można również uniknąć sytuacji, kiedy produkt trafia do reklamacji lub co gorsza, zaszkodzi klientowi. Obecnie producenci oferują różne modele wykrywaczy, które idealnie sprawdzają się właśnie w produkcji spożywczej. Zalicza się do nich detektory:
- tunelowe;
- okrągłe;
- z separatorem;
Tym samym z łatwością można dopasować wykrywacz do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dostępne obecnie urządzenia są naprawdę wydajne, a ich sprawność jest na bardzo wysokim poziomie. Przemysłowe detektory metali to urządzenia, których rola jest ogromna. Detektory metali w przemyśle spożywczym mogą na przykład wykrywać metal w produktach sypkich (tunelowe DMD), gotowych produktach transportowanych luzem (tunelowe DMG), czy do wykrywania metali żelaznych oraz nieżelaznych w materiałach sypkich, włóknistych lub pastowatych (DMO).
Dlaczego warto zdecydować się na detektory metali w przemyśle spożywczym?
Są to urządzenia przede wszystkim niezwykle precyzyjne i efektywne, których inwestycja zwróci się bardzo szybko. Są niezawodne, proste w obsłudze i przede wszystkim nowoczesne. Charakteryzują się też dużą oszczędnością, jeśli chodzi o eksploatacje sprzętu.
Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt tego typu, renomowanego producenta to gwarancja satysfakcji i przede wszystkim spokoju, który powoduje także gwarancja i zgodność urządzenia z normami bezpieczeństwa i żywności. Należy pamiętać, że w przypadku takiego urządzenia, nie można decydować się na półśrodki – lepiej zaufać sprawdzonej i doświadczonej firmie, ponieść jednorazowy koszt, ale korzystać z profesjonalnego urządzenia latami.